Glamourdale op 1 in de actuele WBFSH-ranglijst

De Nederlandse dressuurpaardenfokkers behoren opnieuw tot de beste dressuurpaardenfokkers ter wereld. In de nieuwste maandelijkse ranglijst van de WBFSH staan ze bovenaan. In de dressuur voert het KWPN al acht jaar op rij de ranglijst aan en is het stamboek op weg naar een negende eindoverwinning. Deze tussenranglijst maakt deel uit van de maandelijkse publicaties die de WBFSH publiceert in aanloop naar de officiële ranglijst in oktober.

Topscoorder GLAMOURDALE (Lord Leatherdale uit Thuja stb pref prest van Negro. Fokker J.W. Rodenburg, Ouderkerk aan den IJssel) voert met 2419 punten de lijst aan, een verschil van maar liefst 170 punten op de nummer 2.

Glamourdale, KEUR, tweevoudig wereldkampioen en Olymisch bronzen medaille winnaar, gereden door Charlotte Fry (GBR), is opgeklommen van de 15e plaats in 2024 naar de eerste plaats in de ranglijst van deze maand.

Van Olst-hengsten domineren

Paarden kunnen punten verdienen op alle internationale FEI-wedstrijden. Ze worden gerangschikt op volgorde van succes en de resultaten van de beste zes paarden worden opgenomen in de WBFSH-stamboekranglijst. De jaarlijkse WBFSH-ranglijst wordt berekend over de periode van 1 oktober 2023 tot en met 30 september 2024.

Daar haalt Everdale-zoon Imhotep (uit Della d’Ottie stb-ext prest van Vivaldi, fokker Tineke Huizing uit Donderen) de meeste punten voor het KWPN. Met zijn individuele vierde plaats blijft hij net zijn vader voor: Everdale (Lord Leatherdale uit Aliska K elite EPTM-dres PROK van Negro, fokker Piet Kluytmans uit Tilburg).